Naujienos

Tolerancijos dienos simbolis – tolerancijos žibintas

Tolerancijos dienos simbolis – tolerancijos žibintas

Tolerancija yra labai svarbi ir graži, prasminga vertybė.

Ji mums padeda suprasti ir priimti kitų žmonių asmeninę charakterių įvairovę bei elgesio, mąstymo skirtumus.

Pasikalbėjusi su gimnazijos etikos mokytoja Danutė Sasnauskiene sužinojau apie Tolerancijos dieną ir jos vadovaujamų mokinių organizuotą parodą, kurioje gimnazistai pieštais darbais vaizdžiai papasakojo Tolerancijos dienos istoriją.

Tolerancija leidžia mums gyventi harmonijoje su kitais, net jei mes nesutinkame su jų nuomone ar gyvenimo būdu. Tai suteikia galimybę mokytis vienam iš kito, augti ir kurti draugišką aplinką. Pakantumas ir pagarba yra kaip spalvingas tinklelis, kuris sujungia mus visus į vieningą visuomenę.

Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos žibintas. 2023 metų Tolerancijos dienos idėja – kai rudenį yra mažiau šviesos, kurios reikia bet kuriai gyvai būtybei, uždegame žibintą. Šviesa asocijuojasi su gėriu, pozityvumu. Pasaulyje vykstant kariniams konfliktams, svarbi tampa mintis, jog šviesa turi nugalėti tamsą.

Šių metų simbolis – tolerancijos žibintas, skirtas nešti gėrį ir pakantumą, kuris turi įveikti blogį ne tik pasaulyje, bet ir mūsų sąmonėje.

Karina Ivaškevičiūtė, jaunoji Jotvingių gimnazijos žurnalistė

Image