Naujienos

Fotografijų paroda „Ugnies skulptūrų magija“

Fotografijų paroda „Ugnies skulptūrų magija“

Šią savaitę Jotvingių gimnazijos koridoriuose turėjome unikalią galimybę grožėtis fotografijų paroda „Ugnies skulptūrų magija“.

Dėkojame Alytaus kraštotyros muziejui, kuris mums padovanojo šią nuostabią parodą, įgyvendindamas projektą „Nuo Jotvos iki Dzūkijos: tęstinumo ženklai“, bei idėjų autorei Eglei Valentei.

Ugnies skulptūros turėjo didelę reikšmę senovės lietuviams, mūsų pasaulio supratimui. Pagoniškos apeigos visada buvo lydimos vandens ir ugnies simbolių.

Įdomu, o kokias emocijas ši paroda kelia jotvingiečiams? Trečiokė Skaistė pakomentavo taip, jog „Emocijos labai įvairios. Man įdomu, keista bei malonu. Nebuvau dar mačiusi nieko panašaus, todėl ši paroda privertė labiau pasigilinti į ugnies skulptūras bei pasidomėti kitomis Alytaus kraštotyros muziejaus parodomis“.

Vienas vienuoliktokas, apžiūrėdamas fotografijas, pastebėjo, kad kai kurios skulptūrų detalės turi dviprasmiškų ženklų, t.y., primena svastiką. Jam buvo įdomu, kaip saulės ženklas galėjo tapti svastika, kodėl iškraipoma tikroji ženklo prasmė.

Ar gimnazistams patiko tik ši paroda, ar ir ateityje norėtų išvysti daugiau tokių projektų bei parodų mūsų mokykloje? Į šį klausimą ketvirtokas gimnazistas atsakė taip: „Ši paroda tikrai įspūdinga, tikras mena bei paprastų daiktų grožis. Nuotraukos nuramina ir padeda susikoncentruoti į savas mintis. Mokykloje tikrai norisi daugiau tokių parodų, nes tai ne tik gražu, bet ir prasminga“.

Gera girdėti, jog ugnies skulptūromis domisi ir mūsų jotvingiečiai. Tikimės sulaukti kuo daugiau ir kuo įvairesnių parodų mokyklos bei Alytaus kraštotyros muziejaus erdvėse.

Miglė Majauskaitė, jaunoji Jotvingių gimnazijos žurnalistė

 

Image