Naujienos

Paroda ,,Lietuvos kelias į Europos Sąjungą: istorinis apsisprendimas”

Paroda  ,,Lietuvos kelias į Europos Sąjungą: istorinis apsisprendimas”

Šiais metais sukanka 20 metų istoriniam referendumui dėl Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą, o 2024 m. minėsime Lietuvos narystės ES dvidešimtmetį.

Alytaus kultūros centre buvo pristatyta paroda ,,Lietuvos kelias į Europos Sąjungą: istorinis apsisprendimas”. Parodos atidaryme dalyvavo ir Jotvingių gimnazijos MEPA komandos nariai su mokytojomis Virginija Svinkūniene ir Laimute Arlauskaite.

Parodoje eksponuojamos istorinės nuotraukos, primenančios, kaip atrodė Lietuvos kelias į Europos Sąjungą nuo Nepriklausomybės atkūrimo 1990 m. kovo 11 d. iki pat referendumo 2003 m., ir originalūs plakatai, kvietę dalyvauti referendume ir palaikyti Lietuvos narystę Europos Sąjungoje. Prieš 20 metų Lietuvos gyventojai referendume vieningai nusprendė tapti Europos Sąjungos dalimi ir tolesnį valstybės vystymąsi grįsti bendromis ES vertybėmis. Už Lietuvos narystę Europos Sąjungoje tada pasisakė net 91,07 proc. balsavusiųjų.

Labai smagu, kad parodoje radome ir vieno iš Jotvingių legendos kūrėjų, buvusio gimnazijos direktoriaus, Kęstučio Miliausko nuotrauką, šalia kurios ir įsiamžinome su jos autore Zita Stankevičiene.

Istorijos mokytoja Virginija Svinkūnienė

 

Image