Naujienos

"Go Europe Green with EPAS" Alytaus Jotvingių gimnazijoje

"Go Europe Green with EPAS" Alytaus Jotvingių gimnazijoje

Gegužės 3-5 dienomis Alytaus Jotvingių gimnazijoje lankėsi Erasmus + projekto ,,Go Europe Green with EPAS"  partneriai iš GENIKO LIKIO PENTAPOLIS (Graikija) ir IV. gimnazija Marko Marulić (Kroatija).

 Į Alytų atvyko po 5 mokinius ir 2 mokytojus iš kiekvienos mokyklos. Pagrindinės projekto temos: demokratija ir įtraukioji Europos tapatybė, žalieji įgūdžiai.  Projekto metu kuriami konkretūs apčiuopiami produktai – ekologiniai maršrutai – ir šio projekto rezultatais bus dalijamasi vietos bendruomenėse. Dalyviai tobulino XXI a. kompetencijas: bendravimo, lyderystės, skaitmenizacijos, kritinio mąstymo ir problemų sprendimo įgūdžius. 

Pirma diena buvo tikrai intensyvi: rytą praleidome gimnazijoje: aprodėme mokyklos erdves, klases. Pažaidėme susipažinimo žaidimus. Vėliau keliavome į Alytaus miesto savivaldybę, kur mus sutiko AMS švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas, AMS tarybos narės Laima Vincė Kirkliauskienė ir tarybos narė Jurgita Šukevičienė. Tuomet keliavome į Alytaus kolegijos STEAM laboratoriją, kur gimnazistai ir svečiai gamino šokoladą. Visos dienos metu projekto dalyviai turėjo užduotis - kurti specifinį žaliąjį maršrutą Alytuje.

Antrąją projekto "Go Europe Green with EPAS" dieną iš pat ryto vykome į Vilnių, kur turėjome susitikimą su Europos Parlamento biuras Lietuvoje komanda. Mes buvome šiltai sutikti, mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose. Popietę dalyvavome turiningoje ekskursijoje su gidu Vilniaus senamiestyje, kuriame mokiniai turėjo puikią progą pasiieškoti vietų savo ekologiniam maršrutui.

Dieną užbaigė pažintis su Trakais. Svečiai buvo sužavėti šio miesto gamtos ir pilies grožiu.

Paskutinioji  Erasmus+ projekto "Go Europe Green with EPAS" diena Lietuvoje buvo skirta saugomų teritorijų pažinimui.  Ir ši diena tikrai buvo pilna žalios spalvos, nes lankėmės. Žuvinto biosferos rezervato lankytojų centre. Čia gidas papasakojo daug įdomių dalykų. Metelių regioniniame parke grožėjomės Dusios ežero vaizdais, žygiavome su gamtos gidu iki Aukštapelkės.

Su svečiais atsisveikinome kupini gerų emocijų ir su dar didesniu noru tęsti šį projektą Graikijoje ir Kroatijoje.

Projektas finansuojamas ES lėšomis.

Istorijos mokytoja Virginija Svinkūnienė

 

 

 

Image