Svetlana Žadeikienė sekė „dzūkiškas pasakaites“

Alytaus Jotvingių gimnazijoje lankėsi alytiškė tautodailininkė, dzūkų tarmės puoselėtoja,

literatė Svetlana Žadeikienė. Ją mokiniams pakvietė bibliotekos vedėja Vilija Dranginytė, nes šis susitikimas vienas iš daugybės renginių, skirtų Lietuvių kalbos mėnesiui.

S. Žadeikienė dzūkų tarme susižavėjo dar vaikystėje, besisvečiuodama pas giminaičius Alovės kaime. Sužinojusi, kad dzūkų tarmė yra sparčiausiai nykstanti iš kitų Lietuvos tarmių, ji nusprendė populiarinti dzūkiškas pasakas, parašyti dzūkų tarmės žodyną. Ji yra išleidusi dzūkų tarme parašytą knygelę „Dzūkiškos pasakutės“, kurią sekė Jotvingių gimnazijos mokiniams.

Gražiai skambėjo dzūkiška šnekta, kai mokinių auditorija įsitraukė į šmaikštų ir teatralizuotą pasakos sekimą, tarmiškai skaitė žodžius ir minė mįsles.

Susitikime dalyvavo ketvirtokai ir trečiokai bei jų lietuvių kalbos mokytojos Rima Bartkienė ir Daiva Baliukonytė.

Jaunoji gimnazijos žurnalistė Gintarė Sartanavičiūtė.