MEPA

Jotvingiečiai Europos parlamente Strasbūre

Jotvingiečiai Europos parlamente Strasbūre

Aytaus Jotvingių gimnazijos MEPA komanda dalyvavo Euroscola renginyje Europos parlamente Strasbūre.

Renginio tema buvo  ,,Žmogaus teisių apsauga ir solidarumas: ES ambicijos į laisvę, saugumą ir teisingumą pasaulyje”. Dalyvius pasveikino EP pirmininkė Roberta Metsola, vėliau vyko klausimų - atsakymų sesija su EP viceprezidentu Martin Hojsik. Mokiniai domėjosi kokie didžiausi iššūkiai Europos Sąjungoje ir kaip planuojama juos spręsti, kokia pranešėjo nuomonė apie situaciją Ukrainoje ir Gazoje, taip pat juos domino, ar pasiteisina ES programos, kurios sprendžia klimato krizės problemą. Antras užsiėmimas buvo su Stefanu Krauss, veiksmų žmogaus teisių srityje skyriaus vadovu. Į Lukos Marijos klausimą apie tai, su kokiomis problemomis susiduria stengdamiesi pagerinti žmonių saugumą, pranešėjas atsakė, kad dedamos visos pastangos, nes šios sąjungos tikslas - išlaikyti saugumą, vienybę, nes be jų net smulkūs konfliktai būtų labai sunkūs. Kai esame kartu, visos problemos tampa ne tokios sudėtingos. Orenas domėjosi ar šiuo metu nedingsta žodžio ir minčių laisvė. 

Antroje dalyje Euroscola dalyviai dirbo frakcijose, diskutavo, pristatinėjo rezoliucijas ir dėl jų balsavo. Daugelis jaunų žmonių pasisakė apie ES vertybes ir balsavo, jog pagrindinės vertybės yra laisvė, pagarba, socialumas, demokratija, lygybė. Diskusijoje apie moterų teises, buvo pateikti statistiniai duomenys, kad moterys uždirba 12.7% mažiau per valandą nei vyrai dirbantys tą patį darbą. Daugelis dalyvių pateikė pavyzdžius iš jų pačių gyvenimo ir pastebėtas situacijas, kad dėl moterų teisių vis dar yra nelygybės šiandieninėje Europoje. Puiki patirtis ir įspūdžiai įkvėps jaunąją kartą prisidėti Europos Sąjungos veiklos bei kurti geresnį rytojų.

V. Svinkūnienė.


Spausdinti  
Image