ERASMUS+

Kursai Suomijoje: nuo tarptautinio bendradarbiavimo iki praktinių metodų

Kursai Suomijoje: nuo tarptautinio bendradarbiavimo iki praktinių metodų

Mūsų gimnazijos švietimo pagalbos specialistės Jolita Peleckienė ir Irena Rakauskienė bei anglų kalbos mokytoja Erika Balynienė gegužės 13-20 dienomis lankėsi Suomijoje, kursuose ,,Special education in Finland – Original best practices benchmarking course: SEN teaching edition".

Pirmąją dieną susipažinome su kursų dalyviais iš Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Čekijos, Serbijos ir Nyderlandų ir kartu su kursų organizatoriumi (Petri Ilmonen) aplankėme žymiausias Helsinkio vietas.

Antrosios dienos Suomijoje metu susipažinome su Suomijos švietimo sistema, išbandėme programavimo galimybes, naudodami ,,Sphero" mini kamuoliukus ir išskirtinį Makey Makey lietimo jutiklių modulį, kurie gali būti pritaikyti tyrinėjant STEAM pasaulį. Po pietų aplankėme Suomenliną - gyvenamą jūrų tvirtovę, pastatytą šešiose salose Suomijos sostinėje Helsinkyje, kuri yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą."

Trečiąją vizito dieną aplankėme Harjulan kampus pradinę mokyklą, kurioje ugdomi ikimokyklinio amžiaus ir 1-6 klasių mokiniai. 2022 metais mokykla buvo renovuota ir įkurtos šiuolaikiškos erdvės, pritaikytos įvairiems mokinių poreikiams. Mokykla ypatingą dėmesį skiria meniniam ugdymui. Taip pat susipažinome su mokinių, turinčių specialiųjų poreikių ugdymu Suomijoje ir taikomais interaktyviais metodais ir būdais juos ugdant.

Ketvirtosios dienos Suomijoje metu aplankėme Kannisto pradinę mokyklą Vantoje, stebėjome matematikos, anglų kalbos ir technologijų pamokas, pabendravome su mokyklos mokiniais ir mokytojais. Po pietų pristatėme mūsų gimnaziją kursų dalyviams ir susipažinome su Ispanijos, Italijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Serbijos ir Čekijos švietimo sistema. Aplankėme daugiadisciplinę, praktinę profesinio mokymo įstaigą Vocational College Varia. Šioje ugdymo įstaigoje siūloma rinktis iš tokių krypčių kaip maisto technologijos, socialiniai ir sveikatos mokslai, mechaninė ir gamybos inžinerija, lėktuvų montavimas, logistika ir meno industrija. Susipažinome su mokymo baze, edukacinėmis erdvėmis ir relaksacijos kambariu.

Penktąją vizito dieną lankėmės Heureka mokslo centre. Šiame centre gausu interaktyvių erdvių, nuo lingvistinių iki biochemijos. Ekspozicijose galima išbandyti mokslinius išradimus, susipažinti su gamtos reiškiniais ir prisiliesti prie eksperimentų pasaulio. Tai puiki, inovatyvi erdvė pagilinti STEAM kompetencijas. Po pietų dirbdami komandose išbandėme interaktyvią SEPPO programėlę.

Paskutinės dienos Suomijoje metu aplankėme Havukosken Koulu mokyklą, kurioje ugdomi 7-9 klasių mokiniai ir Fazer šokolado fabriką.

Džiaugiamės, kad vizito metu sužinojome apie fenomenu grįsto ugdymo metodikas, susipažinome su mokytojais ir švietimo specialistais iš kitų šalių bei Suomijos švietimo modeliu.

Anglų kalbos mokytoja Erika Balynienė, švietimo pagalbos specialistės Jolita Peleckienė ir Irena Rakauskienė


Spausdinti  
Image